AMR

Konsultant ds. języka polskiego

Pracownia Języka Polskiego

Dyżur:   środa     13.00 - 15.00

Dr Alicja Matusz-Rżewska jest absolwentką filologii polskiej oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Coachingu i mentoringu w edukacji, a także Wiedzy o kulturze. Stopień naukowy doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki uzyskała w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, pisząc pracę doktorską poświęconą oczekiwaniom adeptów profesji nauczycielskiej wobec edukacji i zawodu nauczyciela pod kierunkiem cenionej w środowisku naukowym pedeutolog, prof. Henryki Kwiatkowskiej z Uniwersytetu Warszawskiego. Jest nauczycielem dyplomowanym. Doświadczenie zawodowe w pracy ze studentami kierunków pedagogicznych zdobyła w Kolegium Nauczycielskim w Zgierzu, w którym pełniła funkcję kierownika specjalności Pedagogika Wieku Dziecięcego. W kręgu jej zainteresowań mieszczą się takie zagadnienia, jak kształcenie nauczycieli, komunikacja interpersonalna oraz szeroko rozumiana kultura masowa. Na co dzień, oprócz pełnienia funkcji konsultanta metodycznego w WODN w Zgierzu, jest również wychowawcą i nauczycielem języka polskiego w gimnazjum.