akr1

tel. 506 - 701 - 491

Oferta szkoleniowa Pracowni

maj 2019

Gotowiec wychowawcy  -  Warsztaty metodyczne - 3 godz. - Termin 29 maja 2019 r., - miejsce - WODN Zgierz, godz. 16.00 - Koszt - 30 zł - Rejestracja - K.266

Adresat: Szkolenie dla wychowawców klas, oraz nauczycieli, którzy stawiają na kompetencje społeczne uczniów. Treści: Często w gabinecie odwiedzają mnie uczniowie i to na co najczęściej narzekają to brak relacji z grupą i uciekanie w znajomości wirtualne, w celu zaspokojenia jakże ważnej w tym wieku potrzeby przynależności.
To właśnie generuje wiele niebezpiecznych zachowań. Niebezpieczne znajomości, udział w forach dla bulimiczek i anorektyczek, narkotyki, a nawet myśli, czy próby samobójcze.
Ci uczniowie często są uśmiechnięci, są czasami błaznami klasowymi, bywa, że są wzorowymi perfekcjonistami. Nie dają po sobie poznać, że coś jest nie w porządku.
Dowiadujemy się lub nie, kiedy problem jest już zaawansowany a czasem jest za późno.,
Budowanie wspólnoty w klasie jest elementem profilaktyki ryzykownych zachowań uczniów. Stanowią także źródło motywacji. Na szkoleniu poznacie Państwo gry i zabawy integracyjne. Dowiecie się jak jeszcze moderować grupą klasową, aby stałą się zespołem.
Opowiem też o obecnej sytuacji samotnych, odrzuconych dzieci i podam kilka propozycji na rozwiązanie tego problemu.

Szkolenia Rad Pedagogicznych

•  Z kim ja muszę pracować! Czyli efektywna współpraca Rady Pedagogicznej 3 godz. - miejsce realizacji - Placówka zamawiająca

Adresat:  Rady Pedagogiczne wszystkich typów szkół i przedszkoli Treści: jak budować współpracę w dużym zespole * jakie mamy kompetencje w zespole * role zespołowe * błędy w komunikacji  * techniki wspierajace efektywną komunikację * praktyczne sposoby przywracania dobrej atmosfery w zespole * efektywne spotkania zespołu   - Rejestracja...