Pracownia Informatyczno-Techniczna

 Statystyki

Kontakt: b.matusz@get.edu.pl – tel. 694 – 405 – 056 
dyżur:  wtorek 11.00 – 16.00
Rejestracja na kursy poprzez zakładkę „REJESTRACJA ONLINE”.
Wypełnij zgłoszenie klikając datę wybranego kursu. Wpłatę za szkolenie należy dokonać na konto: 62 1240 3057 1111 0000 3438 7412, podając imię i nazwisko oraz nr i nazwę kursu.

Tutaj możesz zgłosić swoje propozycje i uwagi dotyczące szkoleń


             

OFERTA NA STYCZEŃ – MARZEC

K.29 – 11 i 13 lutego – Wykorzystanie grafiki 3D do projektowania brył i obrazowania prac wytórczych. (123D Design – darmowy) Poznajemy drukarkę 3D. Warsztaty na których nauczyciele projektują prace trójwymiarowe, wykonują ich rzuty, wymiarują części. Prezentowana jest również praca drukarki 3D.

K.194 – 27 lutego – Programowanie tekstowe w Python-e – pierwsze kroki młodego programisty. To zajęcia, gdzie będą wykonywane działania na liczbach, poznamy zastosowania zmiennych, łańcuchy …., prostą grafikę.K.273 – 10 i 12 marca – Nie taki EXCEL straszny – zaawansowane funkcje arkusza kalkulacyjnego w zastosowaniach szkolnych  (kurs dla ambitnych). Na zajęciach omawiane jest formatowanie warunkowe, wykorzystanie formantów, walidacja danych, funkcje logiczne, matematyczne i tekstowe, konsolidacja danych, listy rozwijane, tabele i wykresy. Realizowany jest przykładowy projekt możliwy do wykorzystania na lekcjach informatyki. 
K.27 – 24 i 26 marca – Wprowadzenie do grafiki wektorowej – CorelDraw. Tworzenie profesjonalnych dokumentów szkolnych. Praca z ploterem laserowym. Uczestnicy zajęć wykorzystują oprogramowanie do przygotowania m.in. dyplomu oraz szablonów później wycinanych ploterem laserowym. Poznają pracę plotera laserowego i jego możliwości techniczne.

______________________________________________________________________________
Wszystkie kursy spełniają wymagania nowej podstawy programowej. Jeśli chcesz znać więcej szczegółów o szkoleniu, zadzwoń lub napisz.  
 W drugim tygodniu ferii zapraszam na zajęcia z decupage. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

OFERTA NA STYCZEŃ – MARZEC

K.357 – 6 lutego – Co można zrobić z filcu i kartonu w klasach I-III (cz.2) Wykonanie kilku prostych prac wytwórczych z materiałów włókienniczych i papierniczych. 
K.18 – 28 i 30 stycznia – Wykonanie drewnianej szkatułki na przybory szkolne – proste łączenia, ładne zdobienia. Samodzielna praca z użyciem urządzeń do obróbki drewna. Zdobienie wykonanej szkatułki techniką decupage.
K.23 – 18 i 20 lutego – Zabawy z nitkami, czyli warsztaty z zastosowaniem techniki string art. Na zajęciach wykonywane będą prace z włóczki i nitek. To  zajęcia z włókiennictwa łatwe do wdrożenia w szkolnych pracowniach.
K.197 – 4 marca – Giełda dobrych praktyk pedagogicznych – Prace wytwórcze od przedszkola do …” (konferencja). To finał zmagań nauczycieli, którzy prezentują swoje prace wytwórcze na wystawie i książce. Jednocześnie ogłoszona zostanie lista osób, które uzyskały tytuł „Twórczy Nauczyciel Województwa Łódzkiego 2019/2010”.
K.17 – 17 i 19 marca – Kurs decoupage w kilku odsłonach – ozdabiamy przedmioty wykonane samodzielnie. Zdobienie gotowej drewnianej szkatułki, samodzielne wykonanie pojemnika na drobiazgi, zdobienie małych i dużych powierzchni drewnianych poprzez naklejanie i transfer obrazów, elementy złotnictwa.
K.295 – 31 marca i 2 kwietnia – Kartonowe szaleństwa – czyli co można zrobić z kartonu i tektury w szkole?  Zajęcia wykorzystujące różne rodzaje i grubości kartonu/tektury do wykonywania ciekawych prac wytwórczych – zabawki, pudełka, podstawki, ozdobne opakowania…

______________________________________________________________________________
Wszystkie kursy spełniają wymagania nowej podstawy programowej. Jeśli chcesz znać więcej szczegółów o szkoleniu, zadzwoń lub napisz.


Nauczyciele informatyki i techniki chcący uzyskać dodatkową opinię o pracy w związku z awansem zawodowym proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie.